Okno na pierwszym planie, czyli innowacyjne rozwiązanie przesuwne Aluplast Smart-Slide

Dzisiejszy świat dąży do minimalizmu. Jest to zasada przez wiele lat praktykowana, a przede wszystkim coraz bardziej lubiana i polecana przez użytkowników. Choć trudno w to uwierzyć istnieją nawet specjalne jednostki, które zajmują się odciążaniem brył, nadawaniem lekkości przedmiotom codziennego użytku. Wszystko po to aby otaczała nas przestrzeń, jasność, prostota.  Żyjemy przytłoczeni nadmiarem informacji,  wymagań, pomysłów, umów, ofert. Wracając do domu chcemy pozbyć się rzeczy, które zabierają naszą przestrzeń i hamują nasze działania.

Czy można w takim razie uprościć sobie życie? Można. Pomoże Ci w tym nowe rozwiązanie drzwi przesuwnych Aluplast Smart-Slide.

 

Piękno prostoty

Na co dzień przyzwyczajeni jesteśmy do łagodnych, nieagresywnych linii wykończeń sprzętów AGD, czy samochodów. Gdzie wszystko jest na swoim miejscu, ale jednocześnie działa i pozwala nam się cieszyć się przestrzenią i funkcjonalnością. Zastosowanie drzwi przesuwnych Smart-Slide to również krok w kierunku optymalnego wykorzystania powierzchni wewnątrz pomieszczenia, gdyż otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną. Drzwi smart-slide można wykonać w dwóch schematach A oraz C:

Rozwiązanie Smart-Slide szanuje Twoje miejsce w domu, jak również nie ograniczają powierzchni okna. Drzwi przesuwne umożliwiając stworzenie przeszklonej konstrukcji o całkowitych wymiarach 5,85 x 2,5 m.

 

Mniej znaczy więcej

To jest właśnie motto naszych czasów. Wizualny przepych jest już jedynie wyrazem artyzmu. Tym razem zwrot następuje ku niezakłóconym, prostym liniom i geometrycznym bryłom. Nasze okna mogą cieszyć zmysły prostotą, a ponad to nie wpłynie to na ich parametry termoizolacyjne – nadal będą skutecznie chroniły nas przed burzą, deszczem i mrozem, ale ich forma będzie jeszcze prostsza.

Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych Smart sprawia, że Smart-Slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka.

Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, a jednocześnie po otwarciu skrzydło przesuwa się niezwykle lekko, przy użyciu minimalnej siły. Jest to bardzo istotny atut szczególnie w porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi, które przy dużej liczbie cyklów otwierania/zamykania mogą być kłopotliwe w eksploatacji.

 

Duże możliwości

Drzwi Smart-Slide są dostępne w szerokiej gamie oferowanych folii dekoracyjnych, jak również w systemie tym można zastosować nakładki aluminiowe aluskin, co jeszcze bardziej poszerza gamę dostępnych wariantów kolorystycznych.

Więcej informacji na temat Aluplast Smart-Slide znajdziesz TUTAJ.


Comments are closed.