Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci?

foto1

Kiedy dowiadujesz się, że niebawem zostaniesz rodzicem po krótkiej, ale jakże intensywnej euforii uruchamiasz swój naturalny rodzicielski instynkt – przystępujesz do planowania. I na każdym kroku szukasz rozwiązań, które sprawią, że świat Twojego dziecka będzie bezpieczniejszy i lepszy.

Klamka – na straży wejścia do nieznanego świata

Dla nas klamka to sposób na rozwarcie lub uchylenie okna w zależności od potrzeby jaką w owej chwili posiadamy. Dla dziecka jest to uchwyt, za pomocą którego może przedostać się do nieznanego, kolorowego świata. Jak więc uniemożliwić dziecku otwarcie okna? Idealnym rozwiązaniem jest klamka wyposażona w system blokady Kisi. Po jej zamontowaniu ruch klamką możliwy jest tylko wówczas, gdy jednocześnie wciskamy wypusty u góry i na dole blokady. Do otwarcia okna konieczne jest zatem użycie obu rąk.

Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest funkcja Tilt First, za pomocą, której okno można tylko uchylić. Dopiero kolejne świadome ruchy klamki umożliwią jego otwarcie na oścież.

Rozwiązaniem, które na pewno zniechęci dziecko do zabawy z klamką jest rozwiązanie klamki z kluczem, gdzie tylko zwolnienie blokady wyposażonej w kluczyk zagwarantuje nam otwarcie okna.

Szkło nam nie straszne

Toporne okna o grubych profilach to już przeszłość. Dzisiejsze trendy dążą do tego, żeby okna wpuszczały jak najwięcej światła, co wiąże się z wyborem wąskich profili zgrabnie wpasowujących się w ścianę. Wraz z redukcją ram większą powierzchnie zyskały szyby. Z tą ideą nieodłącznie wiążą się jednak zagrożenia…  Aby wyeliminować ryzyko zranienia przez stłuczoną szybę polecamy zastosować tzw. „szybę bezpieczną”. Bezpieczna szyba to taka, która ma wbudowaną wewnątrz warstwę folii, dzięki czemu nawet po rozbiciu cała szyba zostaje w ramie w jednym kawałku. Inne rozwiązanie to szkło hartowane, które w razie rozbicia rozpada się na niewielkie kawałki o tępych krawędziach.

Niski próg – nigdy więcej rozbitych kolan

Co robi dziecko, które widzi przed sobą szeroko otwarte drzwi balkonowe? Pełne euforii biegnie na zewnątrz, by móc przywitać nową przygodę! Czy jest coś co może stanąć mu wówczas na przeszkodzie? Ależ oczywiście. Próg drzwiowy jest dla dziecka niemiłą niespodzianką, która może przysporzyć wiele nieprzyjemnych doświadczeń. Dlatego podczas wyboru drzwi balkonowych warto rozważyć opcję ze specjalnym niskim progiem.


Comments are closed.