VEKA Slide 82

VEKA Slide 82 to system drzwi podnoszono-przesuwnych, który jest skonstruowany na bazie energooszczędnego systemu profili okiennych o głębokości zabudowy 82mm. Bardzo dobra energooszczędność systemu to zasługa nie tylko wielokomorowych profili, ale również progu, mającego doskonałe właściwości termoizolacyjne, które uzyskane są m.in. dzięki zastosowaniu przegród duotermicznych i zintegrowanego izolacyjnego klina termicznego wykonanego z „ciepłego” styropianu grafitowego, przez co podłoga przy drzwiach nie jest zimna.

VEKA Slide 82 to połączenie bardzo dobrej izolacji cieplnej z dużymi i efektownymi przeszkleniami. Slide 82 daje możliwość wykonania konstrukcji o całkowitej rozpiętości do 6,5 metra i wysokości 2,7 metra oraz maksymalnej szerokości skrzydła 3 metry.

Istotny wpływ na uzyskanie świetnych parametrów energetycznych mają innowacyjny próg oraz wzmocnienie ościeżnicy, które przez swój duotermiczny podział pozwalają oddzielić strefę wewnętrzną od zewnętrznej bez mostków cieplnych. Zastosowana technologia zatrzymuje ciepło w domu oraz redukuje zużycie energii, a co za tym idzie obniża rachunki za ogrzewanie i chroni środowisko.

 


Comments are closed.